Foster Social Inclusion: volunteering, social entrepreneurship and art for social inclusion

Trukmė – 2019 m. spalio 1 d. – 2021 m. rugsėjo 30 d. 

Projektą finansuoja – ES Erasmus plus 2019-1-PL01-KA204-065375

Projekto vykdytojas – Euro Idea (Lenkija)

Trumpas projekto aprašymas
partnerystės centras“, kartu su partneriais iš Italijos, Lenkijos, Islandijos, Ispanijos, Vokietijos ir Danijos įgyvendino programos „Erasmus+“ finansuojamą tarptautinį strateginės partnerystės projektą „Foster Social Inclusion: volunteering, social entrepreneurship and art for social inclusion”, projekto Nr2019-1-PL01-KA204-065375.

Geresnė Europa įmanoma tik skatinant socialinę įtrauktį, pasitelkiant meną, socialinį verslumą, savanorišką veiklą ir kultūrų dialogą. Projektu siekiama per gerąsias praktikas skatinti bei vystyti socialinę įtrauktį asmenų, kurie patiria socialinę atskirtį, tai yra migrantai, prieglobsčio prašytojai, sveikatos sutrikimų turintys asmenys, mažo išsilavinimo arba neturintys jokio išsilavinimo asmenys, asmenys, patiriantys lyčių nelygybę.

Projektu FOSTER SOCIAL INCLUSION siekiama pagerinti suaugusiųjų švietimo darbuotojų įgūdžius ir sužinoti apie veiksmingas metodikas ir metodus darbui su asmenimis, kuriems gresia socialinė atskirtis. Suaugusiųjų švietimo darbuotojų tobulinimas grindžiamas tarpusavio mokymosi metodu. Projektu siekiama sukurti gerosios patirties pavyzdžių rinkinį, kuriame būtų kaupiama informacija apie mokymo veiklą, projektus, praktinius seminarus, siekiant sužinoti apie sėkmingus socialinės įtraukties atvejus Europos lygmeniu. Šiuo projektu tiriama veiksminga geroji patirtis, siekiant išplėsti geriausią patirtį ir ją pritaikyti.

Projekto partneriai rengė ir pasidalino mokymo moduliais, kuriais bus didinama žmonių, kuriems gresia socialinė atskirtis, tai yra migrantų, pabėgėlių, sveikatos problemų turinčių asmenų, žemos kvalifikacijos darbuotojų, moterų ir asmenų, patiriančių dėl lyties diskriminaciją, socialinė įtrauktis.

Mokymo modulius ir gerosios patirties vadovą bus galima nemokamai rasti internete, visomis projekto kalbomis.

Socialinės partnerystės centro komanda 2021 m. sausio 21 d. dalyvavo nuotoliniame susitikime su partneriais iš Islandijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos bei Lenkijos įgyvendindama Erasmus plus projektą Foster Social Inclusion. Susitikimo metu migrantų socialinės įtraukties modelį pristatė partneriai iš Danijos Crossing Borders organizacijos. Luna Valgaard pasidalino gerąja patirtimi bei drauge diskutuota dėl tolesnių projekto veiklų įgyvendinimo bei laukiančių iššūkių dėl šiuo metu vykstančios pandemijos.

#fostersocialinclusion, #KA2, #ErasmusPlus

Taip pat Socialinės partnerystės centro komanda su partneriais iš Klaipėdos Viešąja įstaiga „Liberi“ 2021 m. gegužės 27 d. dalyvavo nuotoliniame tarptautiniame susitikime su partneriais iš Islandijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos bei Lenkijos įgyvendinant Erasmus plus projektą Foster Social Inclusion. Susitikimo metu SPC pristatė vieną iš socialinių įtraukties metodų t. y. neuroedukacijos metodą, kurį naudoja savo projektinėse veiklose darbui su krizę išgyvenančiais žmonėmis.

Socialinės partnerystės centro komanda 2021 m. kovo 16 d. dalyvavo nuotoliniame susitikime su partneriais iš Islandijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos bei Lenkijos įgyvendindama Erasmus plus projektą Foster Social Inclusion. Susitikimo metu partneriai iš Islandijos organizacijos SEEDS pasidalino mokymų, tarptautinių stovyklų organizavimo bei kitų veiklų susijusių su gamtos, vandenynų apsauga patirtimi. Apie 70 % mūsų planetos ploto sudaro vandenynai, ir šiukšlių jūrose galima aptikti beveik visur. Jūras teršiančios šiukšlės, ypač plastmasės, kelia grėsmę ne tik mūsų jūrų ir pakrančių gerovei, bet ir mūsų ekonomikai bei visuomenei. Dauguma jūras teršiančių šiukšlių yra veiklos kontinente pasekmė. Kaip galime sustabdyti šiukšlių patekimą į jūras? Geriausia vieta pradėti spręsti šią pasaulinę problemą yra žemė. Taigi islandė Filipa pristatė naują mokymų modulį Savanorystė ir gamtos apsauga, vedė diskusijas, pristatė su kokiais iššūkiais susiduria SEED siekdami prisidėti prie vandenyno/gamtos apsaugos.

#fostersocialinclusion, #KA2, #ErasmusPlus