„Kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams), ir jų šeimų nariams“

Trukmė – 2019 m. sausio 1 d. – 2019 m. gruodžio 31 d.

Projektą finansuoja – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis

Projekto vykdytojas – VšĮ Socialinės partnerystės centras

Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, Anyksčių rajono Kavarsko pagrindinė mokykla-daugiafunkcinis centras, Varėnos raj. Marcinkonių pagrindinė mokykla ir kt.

Projekto suma 12 000 Eur

Trumpas projekto aprašymas

Projekto tikslas–suteikti kompleksines paslaugas vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams), ir jų šeimų nariams.

Projekto veiklas įvykdėme sėkmingai:

  • suteiktos 100 psichologo konsultacijos vaikui ir šeimai;
  • suteiktos 200 socialininės paslaugos vaikui ir šeimai;
  • suteiktos 100 teisininko konsultacijos vaikui ir šeimai;
  • suteiktos neuroedukatoriaus/meno terapijos paslaugos vaikui ir šeimai (100 konsultacijų);
  • suorganizuoti 4 mokymai-seminarai smurto prevencijos srityje, atsakingos tėvystės įgūdžiams formuoti plėtojant pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimoje Kavarske, Marcinkonyse, Utenoje ir Vilniuje.

Apsilankę renginiuose vaikai ir bendruomenės nariai buvo informuoti apie galimas smurto apraiškas ir jų rūšis, mokėsi jas atskirti, sužinojo, kur kreiptis pagalbos patyrus smurtą. Projektas skatina žmones netoleruoti bet kokių smurto apraiškų ir kovoti tiek su pačiu reiškiniu, tiek su jo priežastimis, kadangi svarbu, kuo anksčiau išaiškinti smurtinį elgesį, užkirsti jam kelią bei ugdyti tarpusavio santykius, pagrįstus nuostata, kad smurtas yra nepriimtinas jokiomis aplinkybėmis.

Vaikai augantys šeimose, išgyvenančiose krizę, dažnai stokoja socialinių ir emocinių gebėjimų, kurie jiems leistų užmegzti ir palaikyti draugiškus santykius su bendraamžiais, konfliktus spręsti socialiai priimtinais būdais, dalyvauti įvairioje socialiai prasmingoje veikloje. Inovatyvios neuroedukacijos veiklos vaikams ir jų šeimų nariams padėjo įgyti bazinių, socialiai atsakingai asmenybei būdingų bruožų, sustiprino socialines emocines kompetencijas, kurios padeda valdyti emocinius sutrikimus, agresyvaus elgesio protrūkius, hiperaktyvumą bei padeda sustiprinti motyvaciją ir pasitikėjimą savimi, padeda savarankiškai pasirinkti ir priimti etiškus sprendimus, prisiimti atsakomybę, diegti tolerantiškumą. Taip pat tai skatino vaikus ir paauglius gyventi sveikai, aktyviai ir sąmoningai, netoleruoti bet kokių smurto apraiškų bei skatino kovoti su priklausomybėmis, jų priežastimis, padėjo laiku užkirsti tam kelią. Neuroedukacijos užsiėmimai vykdomi pagal autorinę Asmenybės Ugdymo Instituto „Rafaelis” programą Žmogiškojo ir socialinio kapitalo stiprinimo programa „Aš esu kūrėjas”, taikant neuroedukacinius metodus.

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/socialinespartnerystes.centras

https://www.facebook.com/socialpartnershipcentre.lt/